univer

Tradycja oryginalnej węgierskiej kuchni

Univer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku węgierskim. Od 1948 roku produkuje znane na całym świecie produkty spożywcze, charakterystyczne dla regionu i kultury węgierskiej. Najbardziej popularne przysmaki Univer to pasty paprykowe i do gulaszu, dostępne zarówno w wersjach łagodnych, jak i ostrych.

Wyjątkowy smak papryki

Soczyste, pyszne i pełne słońca węgierskie papryki dojrzewają w klimacie, który zapewnia im intensywny smak i wspaniały aromat. Potrawy wzbogacone pastami Univer doceniają zarówno smakosze, jak i miłośnicy prostych, tradycyjnych dań.

Główne cechy produktów:

  • Rodzime węgierskie składniki
  • Wysokiej jakości papryka
  • Wszechstronne zastosowanie
Pasty Univer

Piros Arany” oznacza „ czerwone złoto”. To klasyczna, intensywnie czerwona, węgierska pasta, wyprodukowana z wysokiej jakości papryki. Zawiera unikalną kompozycję warzyw, ziół i przypraw. Wszystkie składniki pochodzą od węgierskich dostawców.

Uprawy Univer'a

Uprawa

 

Węgry to jeden z największych producentów papryki na świecie. Umiarkowanie ciepły, dosyć suchy klimat i żyzne gleby Niziny Węgierskiej zapewniają idealne warunki dla rolnictwa, w tym też dla uprawy papryki. Jest ona nie tylko smaczną przyprawą, ale pobudza także wydzielanie soku żołądkowego i poprawia apetyt. To właśnie z papryki powstają pasty Univer stanowiące świetny dodatek do sosów, gulaszy oraz zup nie tylko kuchni węgierskiej. Dostępne w wersji ostrej i łagodnej.

Pasta Univer

Bogactwo smaków

 

Należąca do bogatej i różnorodnej kuchni śródziemnomorskiej, węgierska sztuka kulinarna wyróżnia się aromatycznymi przyprawami i świeżymi składnikami. Większość jej dań bazuje na mięsie oraz warzywach sezonowych. Najbardziej charakterystyczną przyprawą stosowaną w kuchni węgierskiej jest czerwona papryka, która dodaje potrawom smaku, aromatu i pikantności. Jednym z najbardziej popularnych dań tego regionu jest gulasz – dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć past gulaszowych.

Bogracz wykonany z produktów Univer

Przepis z produktami Univer

Zupa gulaszowa "Bogrács"

 

czas_przygotowania_ikona 180 min

liczba_osob_ikona 8 osób

Poziom trudności
Łatwy

Odkryj świat produktów Univer

Wybierz łagodne i ostre pasty – poznaj aromaty oryginalnej węgierskiej kuchni!